מה זה vr – כל מה שרציתם על מציאות רבודה

ניווט מהיר

אין כמעט אדם שלא שמע את המושג מציאות רבודה ו/או מציאות מדומה בשנים האחרונות. הקדמה הטכנולוגית מתקדמת בצעדי ענק למחוזות שמעולם לא חשבתם שתגיע אליהם. החל מטלפונים חכמים שיכולים לעזור לכם בפעולות יומיומיות פשוטות כמו חישוב וניווט, ועד לרובוטים משוכללים שביכולתם לנהל שיחה עם בני אדם, לתפוס את המציאות ברובד עמוק יותר מבעלי חיים, ללמוד דברים חדשים וכו'. בעקבות הקדמה הטכנולוגית הזו, התפתחה לה המצאה מעניינת שכובשת את העולם בקצב מסחרר – vr. רוצים לדעת עוד על vr וכיצד הוא ישתלב בחיים האישיים שלכם בעתיד הקרוב? נשמע שהכתבה הזו בדיוק עבורכם.

 

מה זה vr?

פירושו של המושג vr הוא מציאות רבודה (באנגלית – virtual reality). ודאי אתם שואלים את עצמכם, מהי מציאות רבודה? מציאות רבודה, על פ ההגדרה הבסיסית של המילה, היא סימולציה של עולם, סביבה או סיטואציה, אשר, נצרכת באמצעות משקפיים מיוחדים, המשלבות קול ואפקטים. למעשה, המשתמש, חובש את משקפי הvr והוא חווה סביבה אחרת בצורה מלאה ומשכנעת.

 

מה זה המושג vr – מה אפשר לעשות עם משקפי vr?

משקפי הvr התחילו כפלטפורמה לגיימרים, בהם ניתן לשחק משחקים כמו משחקי יריות, נגינה בתופים, הגעה אל מקומות מגניבים כמו החלל, מעמקי הים ועוד. כמו כן, המון אנשים משתמשים במשקפיים הללו על מנת לחוות סיטואציות אמיתיות, בממד הווירטואלי, החל ממסיבות בשוויץ ועד ביקור בשאנז אליזה.  אך כיום, נדמה כי החברות הגדולות מנסות לנצל כראוי את ההמצאה החדשנית הזו. אחת החברות היא מטה (פייסבוק), אשר, מנסה ליצור עולם וירטואלי שלם, אותו ניתן לצרוך עם משקפי vr. בעולם הזה יהיה ניתן לעבוד, לקנות בגדים, לבצע פגישות, לבלות ואפילו לקנות בגדים, בקיצור, לחיות חיים של ממש דרך המשקפיים הללו. ככל שהזמן עובר, התחום הזה של מציאות מדומה ומציאות רבודה תופס עוד ועוד תאוצה, והוא נכנס לענפים שונים כמו חינוך, תיירות, נדלן, רפואה, טיפולים, צבא ועוד.

 

איפה ניתן לקנות מוצרי VR?

למעשה, הרשת מלאה במוצרי VR, החל ממסכים מיוחדים, דרך כסאות ועד משקפיים למציאות מדומה ורבודה. תוכלו לבצע רכישה של המוצרים השונים ברשת האינטרנט או בחנויות פיזיות המתמקדות בתחום הזה של מציאות מדומה. חשוב מאוד לוודא שאתם רוכשים את המוצרים השונים ממקור אמין, מקצועי, המתמחה בתחום של מציאות רבודה. בדקו את כל הנושא של משלוחים ומה קורה אם אתם לא מרוצים מהמוצר. בחרו מוצרים שמתאימים לצרכים שלכם, שכן יש מגוון די גדול ופערי המחירים גם כן גדולים בין מקום למקום. עוד דבר שכדאי לשים אליו לב שבוחרים לרכוש מוצרי מציאות מדומה הוא לתת את פרטי האשראי שלכם רק לחנות שהפרטים שלכם נשמרים ונשארים מאובטחים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: