חתונה ביער – המיקום המושלם

ניווט מהיר

אחת ההחלטות הכי חשובות שזוג צריך לקבל כאשר הוא מחליט למסד את הקשר ולהתחתן קשורה ללוקיישן של החתונה. למעשה, מדובר בהחלטה קריטית שתשפיע על כל שאר ההחלטות ותקבע באופן וודאי את איך שהחתונה תיראה והאם היא תהיה מוצלחת. בעשור האחרון, חלה עליה משמעותית בכמות הזוגות שבוחרים להתחתן ולהפיק חתונה ביער. מדובר בלוקיישן ייחודי, מרהיב ביופיו, המציע אווירה שונה שמייצרת אירוע בלתי נשכח. העצים בכל מקום מעניקים עיצוב טבעי, כך שבקושי צריך לגעת במקום. יש ברחבי ישראל המון יערות מצפון ועד דרום המתאימים בתור לוקיישן לחתונה ביער. אז מה צריך לזכור שמדובר בחתונה ביער?

 

טיפים לתכנון והפקה של חתונה ביער

  1. בדקו שהקייטרינג ערוך ללוגיסטיקה- מכיוון ולא מדובר בלוקיישן טבעי להפקת חתונות כמו אולם או גן אירועים, כאשר בוחרים חברת קייטרינג שתהיה אחראית להכנת האוכל שיוגש בחתונה, לצד פתרונות אירוח נוספים, חשוב מאוד לבדוק שהיא אכן מתאימה את עצמה לאירועים מהסוג הזה כמו למשל אירועים אותם מפיקים בחיק הטבע. יש לבדוק מול הקייטרינג איך הם בדיוק מקימים את המטבח בלוקיישן שבחרתם, איך הם מצליחים לתזמן בין לוח הזמנים של החתונה לבין האוכל שיוגש בזמן, בין אם זה בקבלת הפנים ובין אם בשלבים מאורחים יותר.
  2. השכרת ציוד – כדי להפיק חתונה ביער, חייבים להשכיר ציוד לאירועים, אלא אם כן האולם ממוקם בתוך היער, משהו שלא קיים בהרבה מקומות, אם בכלל. השכרת כיסאות לאירועים, השכרת שולחנות, פתרונות ישיבה אלטרנטיביים, כלים, בר אקטיבי – כל אלה נדרשים וחשובים להפקת אירוע מוצלח.
  3. תאורה והגברה – מומלץ לבחור חברה מקצועית המתמחה בייעוץ והתקנה של מערכת תאורה והגברה. למעשה, מדובר באחת הבחירות הכי חשובות שתשפיע על הצלחת האירוע, שכן יש חשיבות רבה הן מבחינת האווירה והן מבחינת כל מה שקורה בחתונה כמו טקס החופה, ברכות, מוזיקה, הרכב מוזיקלי וכדומה.

 

ועוד כמה טיפים שבהחלט יכולים לעזור לכם להפקת חתונה בטבע

  • היו ערוכים לכל סיטואציה הקשורה למזג אוויר – מכיוון ובחרתם להפיק חתונה בחיק הטבע, כדאי לקחת בחשבון כל מיני סיטואציות הקשורות למזג האוויר. אם החתונה בעונת הקיץ החמה, כדאי לדאוג לפתרונות קירור, יש היום כל מיני סוגים של פתרונות קירור כמו למשל מזגנים ניידים, מאווררים ש“זורקים“ מים וכדומה. אם האירוע בחורף, מומלץ להקים אוהל שקוף עם פתרונות חימום ואם מדובר בחתונה בעונת מעבר, יש לקחת בחשבון את שתי הסיטואציות.
  • בחרו את הספקים כמה שיותר מוקדם – מומלץ מאוד לבחור את כל העוסקים בדבר כמה שיותר מראש. זה חשוב גם בהיבט של שריון בעלי מקצוע שאתם מתחברים אליהם, וגם בהיבט של המחירים. לרוב, ככל שסוגרים ספקים מוקדם יותר, ככה אפשר להוזיל מעט את העלויות של החתונה. בחרו צלם, מעצב או מעצבת שמלות כלה, אטרקציות כמו למשל מגנטים לחתונה או מראת סלפי, חברת קייטרינג, דיג‘י ו/או הרכב מוזיקלי ועוד.
  • אם ניתן היעזרו בחברת הפקות או מפיקת אירועים – בשונה מהפקת חתונה רגילה אותה מפיקים באולם או בגן אירועים, שם יש מערך לוגיסטי שלם שמותאם להפקת אירועים מהסוג הזה, הפקת חתונה בטבע במקומות כמו יער, פרדס או חוות סוסים, מחייבת אותנו להיערך בהתאם להקים כמעט הכל מאפס. לכן, אחד השירותים שיכולים בהחלט להקל עליכם, לחסוך עבורכם זמן, אנרגיה ואולי אפילו כסף הוא שירות של מפיקת אירועים המתמחה בהפקת אירועים בחיק הטבע או אפילו פנייה לחברת הפקות.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: