מה חשוב לדעת על בניית אתרים רספונסיביים

ניווט מהיר

אחוז גבוה מהגולשים מבצעים את הפעולות השונות שלהם ברשת דרך הסמרטפון. ככל שהזמן עובר, עולה החשיבות לגבי בניית אתרים רספונסיביים. לכן, שאתם בוחרים לבנות אתר אינטרנט, חנות אינטרנטית או לחילופין יש צורך לבצע שינויים כאלה או אחרת, חשוב לוודא שאלו יהיו מותאים למסכים ולרזולציות הרלוונטיות של מסכי מחשב, טאבלטים וכמובן סמרטפונים. המטרה היא שלא משנה מי גולש ומאיזה מכשיר, הוא יוכל להנות מאתר איכותי שרואים בו את התוכן בצורה מיטבית. אנו רוצים להעניק לגולשים שלנו חווית גלישה איכותית וגבוהה. למעשה, לבניית אתרים רספונסיביים חשיבות הן במתן מענה מלא לצרכים של הגולשים והן בתהליכי הקידום האורגניים של האתר בגוגל. ברגע שאנחנו מקימים אתר רספונסיבי המתאים לכל סוגי המסכים, אנחנו מעצבים את התגובה של הגולשים שלנו ומובילים לכך שהפעולות שהוא יבצע באתר יהיו חיוביות ולא שליליות.

 

מידע על האלגוריתם של גוגל בהיבט של אתרים רספונסיביים

ללמעלה מ- 80 אחוז מהישראלים מעל גיל 14, יש לפחות סמרטפון אחד ולמעלה מ- 45 אחוזים מהישראלים מעל גיל 18 יש טאבלט. פרט לנתונים האלה, אחד מתוך מאות קריטריונים הפועלים לפי האלגוריתם המתוחכם של גוגל, מבוסס על קדימות לאתרים מותאמים מסכים, אשר מקבלים עדיפות מובהקת על פני אתרים אחרים. אם האתר שלכם עדיין לא רספונסיבי, הסיכוי שגוגל יעדיף אתרים אחרים, על פני האתר שלכם הוא גבוה. גם אם האתר שלכם מקודם מאוד והוא עומד בסטנדרטים של קריטריונים חשובים אחרים כמו קישורים חיצוניים, תוכן איכותי ורלוונטיות, עדיין יש חשיבות מאוד גבוהה לרספונסיביות של האתר. תוכלו לקבל מידע רלוונטי נוסף באתר scotty.co.il.

 

למה זה בעצם כל כך חשוב?

ברגע שבעל האתר מעניק לגולשים שלו מגוון רחב ובלתי מוגבל של אפשרויות גלישה, הוא מאפשר לגולש להנות מהגלישה והוא מיצר חוויה טובה יותר. הרעיון הוא לאפשר לגולש להרגיש שהוא בשליטה מלאה על התהליך והוא יכול לבחור מאיפה הוא רוצה לגלוש תוך שימוש במגוון של אפליקציות מותאמות לכל סוגי המכשירים. כאשר אנחנו בוחרים לבנות או לחדש אתר אינטרנט במטרה להפוך אותו לרספונבסיבי, אחד הדברים הכי חשובים הוא ההתייחסות לעיצוב נכון של גודל המסך. האתר צריך להיות ויז‘ואלי מבחינה עיצובית והגלישה צריך להיות סופר מדויקת. היום, שמפתחים אתר זה כל לא מספיק להתייחס רק להתאמת הקוד למסכים, אלא המטרה היא ליצור חווית שימוש איכותית אשר תניע את הגולשים לפעולה.

 

איך עושים את זה?

כדי לבנות אתר רספונסיבי המאופיין בחווית משתמש טובה, נהוג לעצב כל ממשק בנפרד וזאת בהתאם לגודל המצב. כל התמונות, הסרטונים, התוכן והתפריטים, יותאמו למסך שממנו הגולשים גולשים. בנוסף, חשוב שלגוגל יהיה מאוד נוח לסרוק את האתרים האלה, וזאת בהתאמה לבחירה הטכנולוגית שאנחנו עושים. אתרים רספונסיביים נבנים על בסיס טכנולוגיה המכונה css3. הטכנולוגיה הזו מאפשרת לדפדפן להבין מאיזה מכשיר הגולש נכנס לאתר ואז נוצר תהליך התאמה מושלם ומדויק בהתאם לגודל המסך והרזולוציה שלו. טכנולוגיה זו מאפשרת לשמור על פרופורציות נכונות באופן אופטימלי וזה בעצם נעשה באוטמטיות מוחלטת, בלי שאף אחד יצטרך להתערב בתהליך ההתאמה.

 

בנוסף, הרגע שהאתר מזהה מסך אחר, הוא מתאים את עצמו במדויק לגודל המסך של הגולש. היתרון המובהק של בניית אתר רספונסביבי בא לידי ביטוי בכך שכל גולש, לא משנה איפה הוא נמצא ולא משנה מאיזה מכשיר הוא גולש, נהנה מחווית גלישה אופטימלית שתוביל לכך שהוא ירצה להישאר באתר ולא לנטוש אותו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: