סחרחורות

ניווט מהיר

סחרחורת היא מצב שבו מרגישים ערפול חושים וחוסר ביציבה. בדרך כלל מרגישים אותה אחרי שמסתובבים במשך הרבה זמן או יורדים ממתקן שעשועים שהסתובב, שכן הגוף שואף מצד אחד להמשיך את הסיבוב התנועתי שהוא שרוי בתוכו אך מצד שני – הוא כעת בעצירה. התנגשות זו בין מה שקורה לבין מה שהגוף מנסה לעשות גורמת לתחושה שהסחרור ממשיך למשך כמה שניות או דקות וזו הסחרחורת. מי שחש סחרחורת לא יצליח לעמוד יציב, ללכת ישר, להישיר מבט לנקודה מסוימת בחלל או אפילו להשלים משפט. למרות המצבים הנקודתיים שבהם אפשר לחוש בסחרחורת, יש מי שגם חווה אותן על בסיס קבוע יותר בשל בעיה רפואית כזאת או אחרת ויחפש כל דרך להתמודד איתן או להעלים אותן לגמרי. אין ספק שמדובר בחוסר נוחות משמעותי שעלול להשפיע על שגרת החיים בצורה חריגה ואפילו מסוכנת.

 

איך מתמודדים עם סחרחורות

לכל אדם יש את התחושה הסובייקטיבית שלו כאשר הוא חווה סחרחורת. יש מי שיחוש אותה בצורה קלה וקצרה בלבד, יש מי שיסבול מזה ממש ויצטרך לשנות את התוכניות שלו ולהמתין עד שהיא תעבור. יש מי שיפנה לקבלת ייעוץ רפואי ויש מי שיעדיף תרופות סבתא על מנת להתמודד עם מה שהוא מרגיש. המקור של תרופות כאלה יכול להיות בעצה טובה ויעילה שהוא קיבל בעבר ועבדה בשבילו או שהוא קיבל חוות דעת חיובית ומעודדת ממישהו אחר שסובל מאותם תסמינים של סחרחורת וניסה תרופת סבתא שהקלה עליהם ואפשרה לו לחזוק לשגרה שלו. חשוב מאד להיות מודעים למה שקורה בגוף, לזהות את מה שקורה ואת הסימנים הראשוניים, שכן אם חשים את הסחרחורת כאשר נמצאים בעבודה הרי שצריך לדעת מה לעשות ואיך להתמודד בלי שאפשר לנהוג הביתה או אפילו ללכת ברגל אל תחנת האוטובוס.

 

דרכים יעילות להתמודדות עם סחרחורת

ברוב המקרים מה שעובד זה המתנה שהסחרחורת תעבור. מכיוון שלא כל אדם שסובל מסחרחורות יכול פשוט לעצור את היום ולהמתין עד שהסחרור יחלוף – אפשר למצוא מגוון רחב של תרופות ותכשירים שיכולים להקל, בין אם הם במרשם ובין אם לא וכאמור גם תרופת סבתא שכבר מכירים ויודעים שיש לה את האפשר לסייע במקרה של התקף חמור. בזכות ההכרות והמודעות העצמית יהיה קל יותר להבין בדיוק מה החומרה של ההתקף ואיך יהיה הכי נכון וכדאי להתמודד איתו. מי שכבר מכיר את התחושות ומורגל במציאת הדרך הנכונה להתמודד על פי התסמינים שהוא חש וחווה יידע בדיוק מה לעשות על מנת להקל על עצמו מהר ככל האפשר, לפני שהוא ירגיש פחות טוב או בלי שחלילה ייגרם נזק נוסף לו עצמו או למי בסביבתו. מה שבאמת חשוב לזכור הוא שיש דרכים להתמודד וכל אחד צריך למצוא את מה שעובד בשבילו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: