עורך דין תעבורה מה הם התפקידים שלו?

ניווט מהיר

לעתים קרובות, אנשים מעלים שאלות כמו למשל מדוע אני בכלל צריך עורך דין תעבורה בשל ביצוע עבירות תנועה כאלה ואחרות? שאלה נוספת שלא פעם עולה אצל נהגים היא האם עדיף להם להתנהל לבד במקרים פשוטים כמו צבירת נקודות?. יחד עם זאת, רובנו שואלים באותו ההקשר מה הם התפקידים העיקריים של  עורך דין תעבורה?. הכתבה הבאה, נכתבה במטרה לעשות לכם סדר בבלאגן בתחום הזה של עבירות תנועה שכל כך נפוץ כאן במדינת ישראל ותוך כדי קריאה תוכלו להבין כי אין תחליף טוב יותר פרט לעורך דין תעבורה, במקרים של התמודדות עם דיני תעבורה ועבירות התעבורה השונות.

כיום, האכיפה הכביש היא המתקדמת ביותר שהייתה איי פעם

למדינת ישראל קיימים מגוון של אמצעים טכנולוגיים שמטרתם לאכוף את עבירות התנועה השונות ביניהן עבירות מהירות, מעבר ברמזור אדום, התעסקות עם הסלולארי בזמן נהיגה ועוד. למעשה, ככל שהזמן עובר הטכנולוגיה בתחום זה הופכת יותר ויותר מתקדמת. כיום, ההתמודדות עם ענישה גדולה פי כמה בהשוואה לעבר בגין עבירות תנועה מסוגים שונים. כדי להימנע ממצבים כמו קבלת דו"חות בשל עבירות תנועה, קבלת התליית רישיון נהיגה ועוד, חשוב לשמור על חוקי התנועה במדינת ישראל.

האדם שבקיא בכל התקנות ובכל דיני התעבורה בצורה הטובה ביותר

הנטייה הטבעית של אנשים היא לחשוב כי הם זקוקים לעורכי דין, רק כאשר הם מתמודדים עם עבירות שדורשות התייצבות בפני בית המשפט. אולם, מדובר בטעות חמורה, בעיקר כאשר מבצעים עבירות תנועה, שרובן לא גוררות התייצבות בפני בית המשפט כלל. זו היא בדיוק הסיבה, שאתם צריכים עורך דין תעבורה – האדם היחיד שיוכל להבטיח את השמירה על האינטרסים השונים שלכם בזמן שאתם מתמודדים עם עבירות תנועה שונות.

תחומי עיסוק של עורך דין תעבורה

  • ייצוג נהגים בגין עבירות של נהיגה בשכרות
  • ייצוג נהגים בנושאי התמודדות עם צבירת נקודות נהיגה
  • טיפול בהתליית רישיון הנהיגה
  • ייצוג מול בית המשפט במקרים שיש צורך לכך

אם אתם מחפשים אחר עורך דין המתמחה בענייני תעבורה, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. הדבר הראשון זה לדבר עם אנשים שאתם מכירים ולנסות בעצם לקבל המלצות על עורך דין מקצועי. בנוסף, אם שיטה זו לא צלחה, ניתן להיעזר ברשת האינטרנט וכך בעצם להשוות בין עורכי דין מקצועיים. בכל אופן, בין אם בחרתם ברשת האינטרנט ובין אם בחרתם בהמלצה של חבר או קרוב משפחה עליו אתם סומכים, כדאי מאוד לקחת בחשבון קריטריונים כמו מקצועיות, ניסיון, ידע, גישה, חיבור ותקשורת ביניכם, התחייבות לתהליך כמובן והצגת המידע המקצועי הרלוונטי בשקיפות מלאה. חשוב גם לשים דגש ולהבין מה התהליך כולל, מה רמת הזמינות של עורך הדין אליכם ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: