האם העסק שלך זקוק ליועץ אסטרטגי?

ניווט מהיר

בעלי עסקים רבים שקועים עמוק כל כך בניהול השוטף והשגרתי של העסק שלהם, זאת כאשר הם לא יודעים או מבינים שהדבר שהכי יכול להזניק קדימה ולשפר את העסק שלהם הוא יועץ אסטרטגי לעסקים. יועץ אסטרטגי לעסקים הוא האדם אשר מבין ומכיר בצורה העמוקה ביותר את העסק שלכם, זאת כאשר יחד אתכם הוא אמון על לקיחת העסק שלכם לצעד הבא, ולקדם את העסק שלכם בצורה הגבוהה והטובה ביותר. יעוץ אסטרטגי לעסקים הוא תחום מורכב אשר חורש על תת תחומים רבים ומגוונים, זאת כאשר מבין האספקטים השונים שתוכלו למצוא לעסק שלכם ניתן למצוא – תחום כלכלי, שיווקי, תפעולי, וכמובן, ראיית העתיד של העסק. המומחה בתחום הייעוץ האסטרטגי גיורא איילנד, ישמח לסייע לכם בתהליך ולהתאים אותו לצרכים המדוייקים שלכם. אז לאילו עסקים כדאי לשכור ולעמיד ברשותם יועץ אסטרטגי? כיצד ניתן לבחור יועץ אסטרטגי מתאים עבורכם? ומה יקרה במצב שבו נבחר לדלג על האופציה של שכירת יועץ אסטרטגי לעסק שלנו? כל זאת ועוד תוכלו למצוא בכתבה הקרובה.

מהי אסטרטגיה עבור עסקים?

ככלל, אסטרטגיה היא ראייה עתידית והתפתחותית של העסק שלכם. משפט עתיק אומר כי אדם או גוף אשר לא נמצאים בתנועה מתמדת והתפתחות בלתי פוסקת, ימצאו את השקיעה שלהם בצורה מהירה עוד יותר. מדובר במשפט נכון מאוד עבור עסקים רבים. כאשר עסק נמצא במצב שבו הוא עסוק בכל הזמן הנתון בעבודה על מה שקיים בעסק כיום, כך בעצם אותו העסק מגביל את עצמו להתפתחות קדימה, הגדלה והתרחבות באפיקים רבים, הגדלת ההכנסה, הלקוחות, והמשמעות של העסק, ועוד רבים ומגוונים.

כאשר עסק לא מבין את המשמעות של התפתחות וראייה עתידית, הגיוני מאוד שתוך זמן ספור אותו העסק ימצא את עצמו במצב של הפסדים, מצב של חוסר התקדמות, ואיבוד של משאבים רבים וחשובים עבור אותו העסק. יועץ אסטרטגיה הוא בול מה שהעסק שלכם צריך בשל כך! יועץ אסטרטגי מכיר את העסק על שלל מאפייניו ותחומיו – הוא יודע את הנפשות הפועלות, את המטרה והחזון של העסק, ואת הנתונים הכלכליים שמשפיעים יום יומית על המצב של העסק שלכם.

איך בונים אסטרטגיה עבור עסק או ארגון?

בעיקרון, שאנחנו רוצים להוביל עסק קדימה, שאנחנו רוצים לגרום לו לצמיחה, התפתחות והצלחה, אנחנו צריכים להסתכל על העסק שלנו משתי נקודות. נקודה אחת הסתכלות פנימית, כלומר איך הארגון פועל כרגע, מהן החוזקות שלו, מהן החולשות שלו, מה צריך לשמר ומה צריך לשנות. נקודה שנייה היא הסתכלות מבחוץ. כלומר, מראייה אובייקטיבית, אנחנו צריכים לחשוב איך אפשר לייעל תהליכים לטווח הרחוק, אנחנו צריכים להסתכל על קהלי היעד שלנו, על המתחרים שלנו, על השוק, לנתח מספרים ולהוביל את העסק שלנו למקומות טובים יותר. קביעת אסטרטגיה מבוססת תמיד על שתי ההסתכלויות הללו תוך הגדרת מטרות מדוייקות התואמות את המצב שבו העסק נמצא עכשיו ואיך אנחנו רוצים שהוא יהיה בעתיד.

איך בוחרים יועץ אסטרטגי?

מומלץ מאוד לבחור אדם שההתמחות שלו קשורה לתחום שבו העסק שלנו עוסק. חשוב שזה יהיה אדם אובייקטיבי, ללא קשר או נגיעה לעסק שלנו ויוכל להסתכל על הדברים מנקודת המבט המקצועית שלו. אין ספק, כי בחירת אישיות מתאימה תתרום לעסק שלנו מבחינות רבות, תייעל תהליכים בו לטווח הקצר והרחוק ותאפשר לנו לקחת את העסק שלנו שלב אחד למעלה בשוק תחרותי ולא פשוט בכלל בו אנחנו נמצאים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: