הרמת סינוס – כל מה שרצים לדעת

ניווט מהיר

שמעתם לא מזמן את הביטוי הרמת סינוס ולא ידעתם על מה בעצם מדובר? רוצים לדעת עוד על הניתוח הזה אשר נקרא הרמות סינוסים? מי צריך לעבור הרמת סינוס? האם יש בהרמת סינוס סיכונים שונים? ובכלל, מה זה הסינוסים בגוף האדם? במידה שאחת מהשאלות האלה נמצאות בראשכם, הכתבה הבאה היא בדיוק עבורכם.

מה הם הסינוסים?

טרם ביצוע הניתוח להרמת הסינוסים, כדאי לכם קודם כל לדעת יותר על הנושא, ולחפש מרפאות אשר מתמחות בהרמות סינוסים, זאת למשל דרך חיפוש רופא שיניים ברעננה. ואם בסינוסים עסקינן, כדאי שתדעו כי סינוסים הם מהווים בעצם סוג של חלל פנימי בתוך עצם הפנים שלנו, זאת כאשר ישנם שני סינוסים אשר נמצאים בחלק הלסת העליונה שלנו, והסינוסים הללו מתחברים בסופו של דבר לחלל של האף, זאת דרך פתחים קטנים הנמצאים בצדדים שלו.

מה זה ניתוח לביצוע הרמת סינוס?

כאשר מדברים על הרמת סינוסים,  הכוונה היא להליך כירורגי – ניתוח לכל דבר ועניין. התהליך נעשה במלואו אצל אנשים שצריכים לבצע השתלת שיניים. הסיבה לכך היא משום שחסרה להם עצם הממוקמת בלסת העליונה בחלל הפה. במהלך הניתוח ישתיל הרופא עצם או תחליפים של עצמות, בחלקים האחוריים של הלסת העליונה ואז יווצר בסיס חזק ויציב שעליו ניתן יהיה לבצע בשלבים מאוחרים יותר השתלת שיניים.

כיצד נרגיש לאחר ביצוע הרמת סינוסים?

באופן כללי, תופעות הלוואי השונות של ניתוח להרמת סינוס הם תופעות לוואי אשר חולפות ועוברות בסופו של דבר לאחר בין שבוע עד ל10 ימים לכל היותר. ניתוח להרמת סינוסים מתבצע באמצעות הרדמה מקומית, כך שבמהלך הניתוח עצמו אתם לא עשויים להרגיש כאב, הכאב יורגש כאמור לאחר ביצוע הניתוח ועד למועד ההחלמה.

איך בוחרים רופא שיניים לביצוע הרמת סינוסים?

מכיון ומדובר בתהליך יחסית מורכב, חשוב מאוד לבחור רופא שיניים מקצועי, בעל ידי וניסיון, כזה שאתם סומכים עליו במאה אחוזים. כדאי לגשת לאנשים שאתם מכירים שאולי עברו תהליך דומה ולשאול אותם האם יש להם רופא שיניים שעליו הם ממליצים לביצוע הרמת סינוסים. חשוב לשים דגש בבחירה על רופא שיניים זו המומחים הספיציפית שלו, ומכיוון ולאחר מכן מבצעים גם השתלה, יש לשים דגש על שני התהליכים. מומלץ להגיע למרפאה, עליה קיבלתם המלצות מאנשים שאתם מכירים או דרך בירור מעמיק שלכם. שימו לב שאתם מתחברים לרופא המטפל ולצוות שלו, שרמת הניקיון והאסתטיקה במרפאה גבוהות מאוד, שיש שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. תוכלו כמובן להשוות בין שניים עד שלושה רופאי שיניים כדי להיות בטוחים שאתם אכן עושים את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם. בחרו רופא שיניים שמציג בפניכם את המידע בצורה שקופה, מקצועית ואמינה, השוו מחירים, בדקו את רמת הזמינות של המרפאה עבורכם ורק אז החליטו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: