מעבר דירה ברגוע: טיפים שכדאי לאמץ לפני

ניווט מהיר

מעבר דירה הוא אולי בין הפרויקטים המורכבים והמאתגרים, ממנו רווקים, זוגות צעירים ומשפחות חוששים ומנסים להתכונן מראש כמה שניתן ליום עצמו. הבסיס למעבר מוצלח הוא תכנון וככל שנלמד את התקופה לעומק ונבין את הצרכים שלנו, כך נוכל לתת להם מענה ולעבור בצורה קלילה, רגועה ויעילה ככל הניתן. אז אם אתם מתכננים לעבור דירה, בעיר שבה אתם גרים או לשכונה אחרת, הפוסט הבא בדיוק בשבילכם!

 

שירותים שעולים כסף ומפחיתים רמות סטרס

אין מה לומר, מעבר דירה, לא משנה אם הוא נעשה באותה שכונה או בעיר אחרת לגמרי, לא משנה אם המעבר מהכפר אל העיר או מהקיבוץ למושב, עולה כסף. לכן, חשוב לנהל את תקציב המעבר בצורה חכמה ולהיעזר בשירותים חיצוניים שיקלו עליכם, יורידו מכם את רמות הלחץ ויחסכו לכם הרבה מאוד אנרגיות וכאבי ראש. שירותים כאלה הם בין השאר שירותי פריקה והרכבת רהיטים, שירותי סידור ארון בגדים, אריזה ופריקה, מיון וגם שירותי בייביסיטר ביום המעבר ובימים שאחרי יכולים מאוד להקל עליכם המבוגרים ולאפשר לכם להתפנות למה שצריך.

 

בוחרים חברת הובלות ולא ברגע האחרון

אחת הבעיות עם מעברי דירה בישראל, הוא שרבים הם האנשים שעוברים באותה תקופה, לרוב מדובר על חודשי הקיץ. יש לכך כמה סיבות, כמו למשל העובדה שההורים רוצים שהילדים יתחילו את המסגרות החינוכיות בחודש ספטמבר, עם שאר הילדים, כמו גם העובדה שהורים רבים נמצאים בחופש בעצמם, בשל החופש הגדול ועוד סיבות אחרות. הדבר הזה מייצר עומס מאוד גדול על חברות ההובלה, מה שמצד אחד מקשה למצוא חברת הובלה טובה ומקצועית, מצד שני קיימת עליית מחירים ואז הוצאת המעבר יכולה להתייקר באופן משמעותי. לכן, אם אתם מראש יודעים שאתם צריכים לעבור דירה בחודש מסוים, שווה לבחור את חברת ההובלות, כמה שיותר זמן מראש ולתאם תאריך ושעה. בחרו חברת הובלות דרך המלצות של אנשים שאתם סומכים עליהם, בחנו את הנושא לעומק, השוו בין כמה חברות הובלה, בדקו מחירים, וודאו שיש אחריות וביטוח על הציוד שלכם ובקיצור כל מה שקשור להובלה עצמה, סגרו מראש.

 

מה אפשר לעשות לפני מעבר דירה

אם יש כל מיני פעולות שאפשר לבצע בדירה לפני שאתם עוברים כמו למשל להזמין חברת ניקיון, לדאוג שהדירה צבועה כמו שאתם רוצים, שנעשים בה תיקונים נדרשים, יעזור לכם מאוד ויקל עליכם בהמשך.

 

והנה עוד כמה טיפים למעבר דירה מוצלח

  • ארזו מזוודה עם כל מה שאתם צריכים לימים הראשונים כולל ביגוד, מצעים, כלי רחצה, קצת משחקים לילדים, בכדי שלא תצטרכו להיות בלחץ בפריקה ותתחילו לחפש את החפצים שלכם בארגזים.
  • מיינו וארזו חכם לפי חללים, השתמשו בלורד שחור, מסקנטייפ חזק ונייר פצפץ שישמור על החפצים השבירים.
  • ביום המעבר תדאגו לסידור לילדים בין אם זה עזרה מסבא וסבתא, בין אם סיוע מהורים אחרים שהילדים חברים מהגן או בית הספר ובין אם עזרה בתשלום.
  • נסו לרכז את כל או לפחות את רוב בעלי המקצוע לאותו שבוע כמו למשל טכנאים, אנשי תקשורת, חשמלאי, אינסטלטור וכדומה.
  • קחו חופש מהעבודה לפחות לכמה ימים שלפני ואחרי המעבר, אם זה לא אפשרי, נסו לעבוד מרחוק ולקחת חופש ליום עצמו.
  • היעזרו בילדים ושתפו אותם בתהליך. תדאגו להכנה כדי לאפשר להם ”נחיתה רכה“. למשל אפשר לקנות ספר על מעבר דירה, לשתף אותם באריזות ובמיונים, להיעזר בהם בפריקה ולאפשר להם לעצב את החדר החדש.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: