איך בוחרים מצבר לרכב?

ניווט מהיר

מצבר לרכב הוא אחד הרכיבים והחלקים החשובים ביותר לכלי הרכב שלנו, זאת כאשר אנשים רבים נתקלים בסיטואציות שבהם הם נזקקים להחלפת מצבר חדש. אולם, אנשים רבים לא מבינים כיצד בוחרים וכיצד מחליפים מצבר, דבר אשר יכול לגרור אחריו ביצוע טעויות קריטיות או ניצול של חוסר הידע הזה על ידי בעלי מוסכים, וכדומה. בכתבה הקרובה תוכלו להעמיק ולהעשיר את הידע שלכם על מצברים לרכב, וכיצד ניתן לבחור אותם.

לאורך כמה זמן אמור להחזיק מצבר לרכב, החל מרגע הרכישה שלו ועד לרגע בו יש להחליף אותו?

התשובה לשאלה זו ניתן לחלק למה קטגוריות, שאת רובם ניתן למצוא אצל שחר מצברים. במידה ומדובר על רכב בנזין, אזי שמצבר ממוצע ברכב כזה אמור להחזיק בין שלוש עד לארבע שנים. לעומת זאת, כאשר מדברים על רכבים מסוג דיזל, המצבר ברכבים מסוג זה עובד בעוצמה חזקה הרבה יותר בכל התנעה של הרכב, ועל כן מצברים ברכבים מסוג אלה יחזיקו מעמד הרבה פחות זמן. ניתן להעריך שהממוצע ברכב מסוג דיזל הוא בין שנה וחצי עד לשלוש שנים שלמות. את המצבר שמתאים לרכב צריך לבחור בהתאם למה שכתוב בהוראות היצרן. כלומר, כל רכב מיוצר בצורה שונה וזקוק לכוח חשמלי אחר ולכן יש חשיבות רבה לתהליך הבחירה. אם אתם לא מבינים בזה, תוכלו לקרוא קצת על מותגים וסוגים שונים של מצברים ברחבי הרשת. בנוסף, אם המצבר שלכם גמור והאוטו לא מניע בגלל המצבר, כל מה שאתם צריכים בעצם לעשות זה להזמין אליכם חברה מקצועית המתמחה בהחלפת מצברים עד הבית. ככה לא רק שאתם נהנים משירות יעיל, מקצועי ומהיר, ככה שאתם יכולים לנהוג ברכב שלכם תוך זמן קצר, אלא גם שבטוח יחליפו לכם את המצבר שבאמת מתאים לרכב שלכם.

החשיבות של רכישת מצבר עם אחריות ארוכת טווח

יש קשר ישיר בין מצברים אשר נמכרים עם אחריות לאורך זמן רב יותר, לבין מצברים אשר נמכרים ללא אחריות כלל עם עם אחריות לפרק זמן קצר משמעותית. תוכלו לדעת שמצברים אשר נמכרים עם אחריות ממושכת יותר, הם מצברים עם איכות גבוהה יותר באופן ממוצע.

כיצד ניתן לדעת שיש להחליף מצבר לרכב?

המצבר הוא אחד החשודים הבטוחים כאשר המערכת החשמלית של הרכב מתחילה לעשות בעיות. במידה שאתם נתקלים בקושי מסוים להתניע את הרכב שלכם, הפנסים של הרכב מאירים בעוצמה נמוכה יותר, או שהצופר נשמע חלש מהרגיל, כל אלה הם רמזים ברורים לכך שככל הנראה עליכם להחליף אותו.

בנוסף לכך, יש מספר נוסף של סיבות שיכולות להעיד על הצורך להחלפת מצבר כגון – בעיות באלטרנטור, בעיות במשבת המנוע, רצועות שיוצאות מהמקום, ונוספים.

איך בוחרים חברה מקצועית בתחום?

בעיקרון יש כמה אפשרויות. אפשרות אחת היא להיעזר באנשים שאתם מכירים ולשאול אותם לגבי המלצה על חברה המספקת שירותי החלפת מצבר עד הבית. אופציה נוספת היא בעצם לברר דרך רשת האינטרנט. לגלוש ולחפש כמה חברות שפועלות באזור המגורים שלכם. תוכלו להשוות ביניהן ואז לקבל החלטה. חשוב מאוד לוודא לפני שנציג החברה מגיע אליכם, שהוא אכן יודע איזה סוג רכב יש לכם כדי שיוכל לבדוק באמת שיש לו את המצבר במלאי. בנוסף, כדאי לשים לב שאתם מקבלים אחריות גם על ההחלפה וגם על המצבר עצמו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: